Circuit of Ireland Rally - RBR

írta: ZoCi Racing

Megérkeztünk Írországba, ahol az ERC bajnokság folytatódik.
18 szakasz. 2 versenynap összesen 122km versenytáv.
Az 1 napon 10 szakaszt kell teljesíteni a versenyzőknek az aszfaltos pályán. Legfőképpen szűk, erdős, dimbes - dombos  helyeken kellett padlóig nyomni a gázt.
A versenyünk mottója: " Kockázat nélkül nincs győzelem! "
Ennek fényében, tudatában álltunk a rajthoz.
Az 1-5 szakaszon végig tudtunk a dobogó közelében autózni, egészen az első szervizpontig. Itt a srácoknak helyre kellett kalapálni az autót, hiszen a felfüggesztésünk elég keményre lett állítva, és a pálya eléggé megtréfált minket. A toronymerevítők, felnik csálén álltak.
Az jobb oldali ajtó félig le volt szakadva, hátsó lámpák be voltak törve.
Mindenesetre sikerült helyrerakni a kis méregzsákot, így nekiindultunk a 6. szakasznak.
Mit ad isten, a 6. szakaszt megnyertük. Szakaszgyőzelem! WoW! :)
További szakaszokon pedig végig  a dobogón álltunk. Az 1 nap sikeresen teljesítve!
Megpörgés, megforgás, lefulladt motor, megsínylett karosszéria és kifáradt versenyzők.
Ez jellemezte az Ír rally első napját. Hamarosan kezdődik a második nap.
A szerelőké a pálya, a versenyzők most aludni térnek. Hajnalban újra felbőgnek a motorok.
Hajnali fél 7. Félkómás pilóták, 3. kávén túl lévő szerelők igyekeznek befejezni az először szétszedett, majd újra összerakott versenyautókat. "Show must go ON" azaz Show-nak folytatódnia kell...
9óra tájékában felsorakoztak a versenyzők, kezdődik a 2. nap.
8 szakasz. Ebből az 5. szakasz után lesz csak szerviz, tehát óvatosnak kell lenni az embernek.
Visszaszámlálás indul...3-2-1 Rajt
Elindultunk a Fiestával. Ami a csövön kifér. Padlólemezig nyomtuk a gázt.
Végül a 11. szakaszon az Észt Raigo Reimal 12mp-t vert ránk.
A 13. szakaszon egy csúnya esést követően a váltó és a kuplung megadta magát. 2 szakaszt kellett 6. sebességi fokozatban megtenni. Hát nem volt egyszerű.
15 szakasz után a szervizben röpke 34 perc alatt ki lett cserélve a váltó, a kuplung, a kerekek valamint a kaszni is megsínylette így azt is javítani kellett.

Utolsó 3 szakasz. Teljes erőbedobással, újra és újra a mottót mondva. Kockázat nélkül nincs győzelem!
Amit tudtunk beleadtunk. Apait, anyait, szomszédost, postást és akit lehetett. De így sem tudtuk Raigo-t befogni. Valahogy mindig előttünk volt. Nem sokkal, de előttünk.
Sikeres célba érkezés! Nincs SuperRally! Nem volt komolyabb baleset. Szép teljesítmény!
Köszönjük a szervezőknek az irgalmas versenyt. Kellett már ez nekünk!
Mindenkinek gratulálunk!

Hivatalos végeredmény hétfőn kerül meghirdetésre. Bízunk benne, hogy a dobogó marad a ZoCi Racing-é.

ui: Benny nyomjad a gázt!