2015. feb 15.

rallyFactor - I.HRC forduló Szerbia

írta: ZoCi Racing

2015.02.13-14-én azaz pénteki és szombati napon zajlott a rallyFactor I. HRC fordulója. Helyszín Szerbia volt.
A ZoCi Racing csapata: Toldi Balázs, Csehovics László, Bartos Dániel, Liptai Zoltán.

Prológ (Gy0): Usce
I. Speciálszakasz (Gy1, Gy4): Vrela (5,3 km)
II. Speciálszakasz (Gy2, Gy5): Lokva (6,8 km)
III. Speciálszakasz (Gy3, Gy6): Duboko (7,6 km)

Pénteken megérkezve Usce városába, körbejártuk a prológ helyszínét. Úgy gondoltuk, hogy hátra pont jó lesz a megmaradt téli gumi szett.
Péntek, 16:30-kor kezdődött a prológ, ÉLŐ közvetítéssel, amit Paya, Fecuss és Fater kommentált. Kellemes hangvételű beszélgetések között pontozták a leglátványosabban csapatós versenyzőket.

Mint ahogy látható, köszönhetően a téli gumiknak sikerült bekerülni a leglátványosabb versenyzők közé!

prolog.JPG

Másnap indult a móka.
A rallyFactor szervező brigádja nagyot gondolt. Pénteken este kiadták a pályát, amit szombatra memorizálni kellett. Szerencsére olyan pályákon kellett kanyarogni ill. taposni a gázt, amiket tudtunk más pályával "azonosítani".

Az első még csak csak, a második nagyon élvezetes pálya volt, a harmadik viszont igen technikás.
Ahol lehetett padlólemezig nyomtuk a gázt, ahol kellett ott pedig gumibakig a féket.
Kedvenc pályán a 2. illetve a 4. szakasz volt. Itt látva az előző szakasz eredményeit, már csak kilinccsel előre mentünk, ahol lehetett inkább keresztben, mint egyenesen. Erre Sanyika a Tigris2ből csak annyit mondana.. Popshijaaaa..
Tóth Alex-et azaz RealX-et nehét volt befogni, mögötte szorosan Toldi Bazsi, illetve Berényi Szabi volt, akikkel harcban álltunk. 6-ból 5 szakaszon a 4. helyen végeztünk, az utolsó szakaszon Berényi Szabinak szétszaladt a ménes, sajnos így lecsúszott a dobogóról, viszont mi ennek köszönhetően felálltunk a dobogó 3. fokára. Tóth Alex és Toldi Balázs mellé.

ZoCi az A8/RWD kategória 3. helyén áll, jelenleg 6 ponttal. Előtte Toldi Balázs 8 illetve Tóth Alex 10 ponttal.

kategoria.JPG

Korábban nehezményeztem a késői pályák publikálását, bár most eléggé megnehezítette a mezőnyt, hogy aki nem készült, bizony lemaradt.
Sajnos a prológ ÉLŐ közvetítés különböző jogsértő (?) zenék miatt a YT nem engedélyezte, pedig igen jól sikerült.
Később a m4dm3dia kárpótol mindenkit szaftos videókkal.

Szólj hozzá

hétvége verseny forduló vasárnap miskolc rallye Racing BMW Subaru Toldi ZoCi rFactor HRC E36 Bajnokság rallyFactor csehovics rallyfactor.hu ZoCi Racing