2014. máj 31.

PSRL - Lada Granta - Brno

írta: ZoCi Racing

Szerdán indultunk el Brno-ba, a PSRL szervezésében indított Lada Granta kupa utolsó előtti fordulójára.
Célunk eddig is a sikeres célba érkezés, komolyabb ütközés és károkozás nélkül. Amit eddig sikerült is elkerülni.

Csütörtökön a teszten szerencsére semmilyen probléma nem volt, sikerült 1-2 jó kört is futni.
Időmérőn a 1. időt sikerült megszerezni. Itt viszont látszott, hogy valami nincs rendben. Kb. 1 mp-el maradtunk le a 18. versenyzőtől. Mégis mitől? Setuppal lett volna gond? Erős a gyanú, hogy nem, illetve nem csak azzal. A motor teljesítménye 90-95-100% között ugrált.
Rajtra megpróbáltuk megjavítani, hátha.

13 kör volt a verseny távja, 19 helyről megkezdtük, beleadtunk mindent amit lehetett.
Sikerült Galyassal illetve Kun Ákossal egy kicsit csatázni, viszont egyre távolabb lettek tőlünk. Hiába autóztunk a határon, hiába vettünk rövidebb féktávot...Aztán a 8 körnél jöttek a gondok. A 4. fokozatban voltunk, amikor a motor tiltáson lett hirtelen, ekkor kiderült, hogy a váltó kidobta magát üresbe. Ezt kb 3-4x játszotta el, amikor már 4-5mp-re voltunk az előttünk lévőtől. Kihagyott a motor, a váltó ugrál, a végére pedig egy defekt, mert nekünk az jó. NEMJÓ!
Mivel nem kockáztattunk, hogy a többi versenyzőt nehogy feltartsuk, illetve gondot ne okozzunk, így feladtuk a versenyt. Itthon egy motor-váltó generál vár a fiúkra. Bízom benne, hogy az utolsó futamon sikerül ott lenni, és a legjobbat kihozni magunkból.

Számunkra ez a verseny felejtős, egyszerű technikai káosz, amit nem tudtunk uralni.