Monzai káosz...

írta: ZoCi Racing

blogg4_1370859953.jpg_550x237

Szombaton megérkeztük Monzába, az egyik kedvenc pályánkhoz.
Sajnos a gyakorlás a betegség miatt lemaradt, így készülni nagyon nem tudtunk a futamra. Üsse kő, a pálya a kedvenc, a BMW a régi. Bár ZoCi nem érezte magát teljesen jól, mégis elindult a versenyen.
Nyárra való tekintettel az indulók száma kicsit megapadt, az eddigi 18-20as létszámból valami oknál fogva, most csak 12-n neveztek.
Időmérőn nem a legjobb formánkat hoztuk, ugyanis nem a legjobb helyezésre terveztünk, hanem a gumikkal próbáltunk játszani. Megtankolva, kemény gumikeverékkel próbáltunk egyensúlyozva a legjobb időt elérni. Ez sajnos csak a 9. helyig volt elég.
blogg2_1370859884.jpg_550x238
Az első versenyen nem lacafacáztunk, ami a csövön kifér. Meg is látszott, mert a 9. helyről indulva már a 6. helyen autóztunk az első sikán után, viszont ekkor jött Lukács Laci, aki egy kis csetepaté után megleőtözz minket. Mi hosszabb féktávot vettünk, Ő rövidet.
blogg3_1370859909.jpg_550x338
Egészen az 5. körig autóztunk a 7. helyen, ahol kisebb káosz miatt már a 4. helyen voltunk. Ám nem lehetett korai az öröm, mert egy fél körrel később megjelent TeCsa azaz Temesvári Csaba, akivel majd egy körön keresztük boxoltunk a pozícióért. Végül Ő nyerte el a 4. helyet, mi pedig az 5. helyen értünk célba.
blogg1_1370859917.jpg_550x296
Második versenyen szintén a sor végéről indultunk, ám ahogy az egy sikános kanyarnál előfordulhat, itt meg is történt. A csetepatéból MI jöttünk ki a legjobban, ugyanis a 9. helyről rögtön a 4. helyen voltunk ismét. De mögöttünk Dániel Gábor, aki erőteljesen falatozik a hátszelünkből. A 3. kört kezdtük meg, amikor 0,5mp-n belül volt már Gabi.  elértünk az Ascarihoz, ahol a csetepaté miatt elvesztettük az uralmat a gép felett, és a kocsi jobb oldalával a falnak csapódtunk. Leállt a járgány. Nem, nem állhat le. Gyújtás be, motor indít. Voálá...beindult. Vissza a pályára. Füstölgő kerekekkel a mezőny után indultunk, de végül a boxutcát látogattuk meg, ahogy helyrerakták 12mp alatt a kitört kereket.
blogg_1370859935.jpg_550x273
A motorháztetőre már nem jutott idő, így a nélkül indultunk tovább. 11. helyre sikerült felkászálódni, aminek nem örültünk. ZoCi rákapcsolt, kirobbanó formában volt, és így sikerült 10. majd a 9. helyet is elérnie. Mögöttünk szorosan jött Srankó Zsolti, ám a parabolikában elvesztette az uralmat a kocsija felett és megördült. Sikeresen beértünk, 9. hely....az a fallal való találkozásra nem lett volna szükség. Sok pontot vesztettünk emiatt, így a bajnokságban 72 ponttal az 5. helyen vagyunk, de lehetnénk akár dobogós helyen is.
Az FRCnek köszönjük a lehetőséget, ismét szép, jó futam volt szervezés szemszögéből!

Mi pedig igyekszünk haza, mert hamarosan indul a 2013-as RTE bajnokség, ahol egy új autót mutatunk be.