2013. máj 27.

2óra Xtreme Dubajozás

írta: ZoCi Racing

dubai_1369642733.jpg_550x315

A péntek esti AutoCross után gyorsvágtában indultunk el az Arab félszigetre, ahol megrendezésre került az FRC Xtreme bajnokság hosszútávú futamja.
A pálya ismerős volt, hiszen már korábban is indultunk itt más bajnokságban.
Az idő 30°C körüli, a hangulat kellemes. Laza futamra terveztünk, hiszen 2 óra, talán még nyerhetünk is.
Az időmérőn a 10. hely jutott nekünk, amivel ki is békültünk, hiszen hosszú a verseny, még jól is jöhetett ez a pozíció. 2 óra körübelüli 2 perces körökkel nagyjából 60 kört rakott ki ezen a hosszú tekergős pályán.

Rajtnál vigyáztunk a kocsi elejére, bár hátulról Heringei Misi eltalált bennünket, szerencsére a futómű nem sérült, csak a lökhárító. Meg is forogtunk, emiatt sok pozíció elment, sebaj, hosszú a verseny. Ment a vonatozás, mi a 12. helyről az első kör végén már a 10. helyen voltunk. Megelőztük Várhegyi Sanyit, Szabó Attilát.
dubai4_1369642715.jpg_550x276
A 13. körben már a 7. helyen. De hosszú körökön keresztül senki nem volt sem előttünk sem mögöttünk. 32. kör megkezdésénél porszem került a gépezetbe. Az első kanyarban megtörtük a gép elejét. Defekt.dubai3_1369642694.jpg_550x360

Mi kell még?! 3 perces köridővel beértünk a boxba, ahol helyrekalapálták a kocsit a srácok. 2 pozíciót vesztettünk. Sebaj, a szekér jó, mi meg baromi gyorsak vagyunk. 44. körben már előzni sikerült, mégpedig Weisz Vilit, a 48.ban már Janó Dávidot. Hoppá 52. kör Srankó Zsoltit is előztük, pozíciónk pedig már a 6-t mutatta. Az öröm korai volt, hiszen a 2 megelőzött pilóta rákapcsolt, így Dávid és Zsolti is a nyomunkban, az utolsó pár körre.
dubai1_1369642645.jpg_550x331
Dávidot sikeresen magunk mögött tudtuk tartani, de Zsoltival nem bírtunk, biztos a Handicap miatt, ugyanis egy korábbi sérülése miatt nem volt motorházteteje, így a hűtés jobban biztosított volt neki...
Az 57. körben leintett minket a kockás zászló
A futamot Kőszegi Szabi nyerte, 2. Temesvári Csaba, 3. Császár Krisztián, 7. Zoci.

Összességében jó futam volt, 2óra kószálás a neonfényben, egy életre megtanultuk ezt a pályát.
A szokásos FRC szervezést nem lehet kihagyni :)
Most pedig ahoj pakolj csomagolj, mert megyünk Ladát tesztelni, hiszen hamarosan RTE futam!