2013. ápr 15.

Hockenheim avagy Hóknhejmi Clió kupa.

írta: ZoCi Racing

blog1_1366013003.jpg_500x206

Péntek este megérkeztünk a Hockenheim-i pályára. Lepakoltunk, sátrat felállítottuk, berendezkedtünk.
Az este folyamán ellenőriztük az autókat, a felszerelést, és átbeszéltük a verseny történetét, hogyan is fog zajlani.
Szombaton a reggeli HELL Energy-s ébresztő után néhány kört tettünk használt gumikkal, hogy a pálya feelingje meglegyen. Nem szerettük volna Kimi Räikkönen csúcs idejét megdönteni (ami 1:13:780) persze még a közelében sem jártunk. 2:05-t futottunk.

Vasárnap időmérőn sikerült egy 2:02.512-s kört összeeszkábálni ZoCinak ami a 9. helyre volt elég. LaCa híró volt, mert 2:01.175-el a 6. helyet foglalta le.
blog5_1366012985.jpg_500x281
Rajtnál igyekezett mindenki helyet és kasznit nem kímélve pozíciót fogni. Ezt jó pár lakatos nem fogja kedves mosollyal örvendeztetni. ZoCi és M4dM3n egymás előtt volt, de ez nem sokáig maradt így. ZoCi elcukrozott egy kanyart a szakácsnak nem tetszett, így egy pár helyet vissza esett, de nem adta fel, kinyomta a gázpedált a tapsólemezen keresztül és visszaállt M4dM3n mögé. Szikerült egy 3as illetve picit később egy 4es fogatot alkotni, ahol bizony volt "contact" azaz festékcsere. Bauer Krisz, Barna Máté, LaCa és ZoCi névszerint őket kell okolni a pálya színesítése miatt.
blog4_1366012966.jpg_500x264
Eltelt néhány kör, majd jött a jelzés, hogy fogyóban az üzemanyag. Hát álljunk ki, baj nem lehet. De lett.
Sajnos a csapatrádió nem működött elég jól, emiatt sajnos egyszerre álltunk ki Lacával a boxba. Mintha már valahol valakivel megtörtént ez az eset. A srácok megtettek mindent, régi gumik le, újak fel, üzemanyag tele. A nyalókás emberkénk pedig zöld utat jelzett. Lacinak.

ZoCinak még ezt meg kellett várni, majd Ő jött. Kb 6-8 mp-t illetve pozíciót vesztett eme baki miatt.
blog3_1366012957.jpg_500x253
Megtörtént a gumicsere és a nafta töltés, "Tűz Csucsu!". A 6. helyről a 8. helyre csúsztunk vissza. Nembaj, mindent bele. LaCa a 4. helyen folytatta a versenyt
3 körrel a vége előtt LaCa kiállni kényszerült technikai probléma miatt. ZoCi a Cliót a 6. helyre hozta fel, míg  végeredmény az alábbi képpen íródott:  ZoCi 6. hely,  LaCa a 10. helyen. A csapatbajnokságban pedig az 5. helyen állunk.
blog2_1366012950.jpg_500x229
Jó verseny volt, végre nem törtük össze az autókat nagyon, és szinte végig tudtunk menni.