2012. sze 03.

Autodromo Enzo e Dino Ferrari - Imola

írta: ZoCi Racing

imola_1346665262.jpg_500x300

A Skoda Weekend Driver Cup Imolába látogatott. 4,933 km hosszú, 17 kanyarral tarkított dombos "Ferrari" pályára.

Az FRC színe java megjelent a Joker futamon, ami duplapontozású volt, tehát lehetett néminemű pontot gyűjteni, amivel akár több helyezést is lehetett ugrani a tabellán. A ZoCiRacingTeam 2. helyen állt a tabellán, mögöttünk jónéhány ponttal Császár Krisztián (Csaszi), Srankó Zsolti és nem utolsó sorban Lukács Laca. Számolgattunk, osztottunk szoroztunk, hogy HA...akkor már most átvennénk a tabella vezetését. Nem ittunk a Ted maci bőrére, így hát kimentünk Bözskével a pályára, és ami a csövön kifér. Várakozás alatt teljesített az autó, Soli Atti meg is jegyezte, hogy hol a teljesítmény? Elszaladt a ménes?...Hát el. A leggyorsabb körünk is csak a 9. helyre volt jó. De mivel 1,5órás futam, és nem az elején kell megnyerni, majd csak jobb helyen végzünk. A rajtnál megindul a ménes és egészen a 6. helyig. B.Krisszel, Srankó Zsoltival egy pár körön keresztül megtaláltuk egymást, test illetve karosszéria karosszéria ellenimola2_1346664968.jpg_500x300

A táv felénél már látszódott, hogy a mezőny kezd szétszakadni. Megtörtént a boxutca látogatás, ahol gyors kerékcsere illetve egy kis nafta utántöltés történt. Kiérve a boxból semmi izgalom nem várt, szinte magányosan körözgetve ment végig a verseny. Sajnos ez az átka a hosszú futamoknak, hogy egy idő után magányos farkasként kóvályog az ember a pályán. A versenynek vége lett, kicsit izzadtan, kimerülten álltunk be a boxokba. Császár Krisztián (1.), Soli Attila (2.), és Lukács Ádám (3.) lettek dobogósok. Utánnuk Bauer Krisz, Srankó Zsolti és jómagam végeztünk. Hallottunk nagy csatákról, véres küzdelmekről, de azok nem mi voltunk. Összesítettben a 2. helyen állunk 17ponttal előttünk Csaszi azaz Császár Krisztián. Még 4 futam van hátra a bajnokságból, tehát még van lehetőség a 17pontot csökkenteni. Az FRC ismét FairPlay mellett a szokásos szintet hozta, nem is vár az ember mást a jól megszokott dolgoktól. Köszönjük a részvételi lehetőséget, jövünk legközelebb is.