2012. júl 22.

Vidámvasárnap ezüstéremmel!

írta: ZoCi Racing

ezust_1342986440.jpg_650x304

2012.07.22 délután 4kor a dobókocka döntött. Mantorp Park lett a választása. Eddig ismeretlen tempós Svéd pálya és a sok felkészülés jót tett a kocsinak. Időmérő alatt próbáltunk az íven haladni és minden hirtelen mozdulatot mellőzni, és a pálya teljes szélességét kihasználni. Így összejött egy IV. hely. WarmUp alatt már nagyon nem módosítottuk az autó beállítását. Rajtot jól elkaptuk, bár kisebb csetepaté után az V. helyen voltunk, de folyamatosan az élemezőnnyel való csatáztunk. 1mp-n belül voltunk 5en egészen a kerékcseréig. Boxból újra az V.helyre jöttünk vissza, majd innentől újra csatáztunk. A III. - IV helyen történő csatázást kihasználva megelőztük őket, ám mivel tempósan érkeztünk a sikánhoz így lecsúsztunk a kavicságyra, kicsit megszedtük a kocsi bal elejét, de időben tudtunk korrigálni, ellenben a 2 csatázónak sajnos végetért a verseny, nekik nem adta ki a sikán és lezúzták a skoda elejét. Innentől már csak az volt a célunk, hogy a dobogónk biztos legyen. Előlünk kiálltak a boxba, így átvettük a csodálatos II.helyet. Ezt a verseny végéig megőriztük, a kockászászló leinette a versenyt, így ezt a futamot dobogón fejeztük be. Kisebb sérüléseket szenvedett az autó, amit a srcácok percek alatt meggyógyítanak majd. Gratulálunk mindenkinek aki célbaért! Igazán jó futam volt! Köszönöm az FRC-nek az ismét színvonalas versenyt! :)