2012. nov 11.

Adelaide Összefoglaló.

írta: ZoCi Racing

01_1352645584.jpg_500x300

2012.Október 22. Forró ausztráliai napsütésben rendezték meg a HRC V8Supercars nyitó futamát.
Hosszas tesztelések, megbeszélések, módosítások voltak az idény előtt, hogy a lehető legprofibb módon kerüljön megrendezésre a bajnokság.
Adelaide nem ismeretlen pálya a HRC mezőnyének, akik szinte minden évben V8as autókkal rótták Ausztrália és Új Zéland útjait.

Az időmérő technikai gondok miatt nem sikerült túl jól. 18.helyre csusszantunk be a Holdennel. A Top10 sajnos kimaradt, addig a kormánybeállítást próbálgattuk.

rajt2_1352644612.jpg_500x300

Rajt jól sikerült, nem esett kár az autóban, szépen eljött a mezőny a kanyarban. 78kört kellett teljesíteni a mezőnynek, ezt csak 3 pilóta tudta teljesíteni: Baski Dávid, Varga Dávid és Mikle István.
9 versenyző pedig sajnos nem tudta befejezni a versenyt. A Team Vodafone 76körrel a szerencsés 7es pozicióban fejezte be a versenyt, így nagy búslakodásra nem volt okunk.

02_1352644658.jpg_500x300

2 nappal később 10.24-én a verseny 2. fordulója következett. Az időmérő megint nem a legfényesebbre sikerült. 14.pozició. Nem volt a csapat elragadtatva tőle, de ez van.
A rajt ismét koccanás és borulás nélkül történt meg, a Safety Car ismét a boxban marad.
Ismét 78körös táv volt a pályán, amit már jóval többen tudtak teljesíteni. Szám szerint a 3 helyett már 9 pilóta.
A TeamVodafone ismét 76kört teljesített, és a kockászászló a 11.helyen intett le minket.

Köszönjük a versenyt a HRC - Team-nek, eszméletlen volt. Gratulálunk a nyerteseknek! Ulvarnak és Voodoonak! :)